Lokalizacja

2 minuty

2 minuty

2 minuty

2 minuty

4 minuty

4 minuty

4 minuty

4 minuty

6 minut

6 minut

4 minuty

4 minuty

3 minuty

3 minuty

2 minuty

2 minuty

5 minut

5 minut

Wymarzona Lokalizacja

Zielona oaza w centrum miasta

Dwie minuty spacerem od Apartamentów Parkowa znajduje się Park Śląski – miejsce magiczne i wielobarwne, gdzie współistnieją zachwycająca przyroda i atrakcje miejskiej przestrzeni. Park Śląski tętni życiem przez cały rok. Na pobliskim Stadionie Śląskim odbywają się nie tylko wydarzenia sportowe, ale również organizowane są liczne targi oraz wiele innych wydarzeń kulturalnych. W pobliżu inwestycji Apartamenty Parkowa, znajduje się także Park Rozrywki Legendia, jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów rozrywkowych.

Park Śląski cieszy się wielką popularnością wśród osób lubiących aktywnie spędzać czas. Znajdują się tu kort tenisowy oraz boiska – do piłki nożnej, do siatkówki i do koszykówki. To także wymarzona przestrzeń do biegania.

W okolicy znajduje się dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo - usługowa, w tym sklepy takie jak Centrum Handlowe AKS czy Biedronka, bogate zaplecze sportowe, jak również przedszkola, szkoły i placówki medyczne.

PARK ŚLĄSKI to unikatowa „oaza zieleni” zlokalizowana w Chorzowie, pośrodku  kilkumilionowej aglomeracji górnośląskiej w najbardziej uprzemysłowionym regionie kraju. Od ponad 60 lat służy spacerowiczom, turystom, uczestnikom imprez masowych a także zwolennikom wzmacniania zdrowia i sportowej kondycji na łonie przyrody poprzez marsz, bieg lub jazdę na rowerze bądź rolkach.

Znajdujący się na pograniczu Siemianowic Śląskich, Chorzowa i Katowic Park Śląski zajmuje aż 620 hektarów, z czego 250 ha to tereny leśne a 100 ha pielęgnowane stale powierzchnie parkowe. Stawy, sadzawki, strumyki, rozliczne gatunki drzew i krzewów oraz rozległe łąki stanowią w chorzowskim parku przyjazną ostoję dla dzikiej fauny , która żyje tu w nietypowym sąsiedztwie z mieszkańcami Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Teren Parku Śląskiego to także to także niecodzienne nagromadzenie rozmaitych turystycznych i rozrywkowych atrakcji. Wizytę w Planetarium Śląskim, w połączeniu z odwiedzinami legendarnego, a ostatnio modernizowanego Stadionu Śląskiego, można przeżyć jako niecodzienną podróż pomiędzy niebem, a ziemią. Z kolei Park Rozrywki LEGENDIA to wspaniała zabawa. Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie", to atrakcja na pograniczu zabawy i nauki. W pobliżu Hali Wystaw "Kapelusz" znajdziemy liczne restauracje i kawiarnie.